Produkt dnia
Melodika BL40 MK3 para
Melodika BL40 MK3 para
3 295,00 zł
para
Klipsch Reference Theater Pack 5.1 SUB
Klipsch Reference Theater Pack 5.1 SUB
3 499,00 zł
zestaw
TEAC TN-3B gramofon  - 3 kolory
TEAC TN-3B gramofon - 3 kolory
1 899,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
SVS 1000 PRO - referencyjne brzmienie subwooferów
SVS 1000 PRO - referencyjne brzmienie subwooferów

Zamknięta obudowa SB-1000 Pro i obudowa bass-reflex PB-1000 Pro wyznaczają standardy wydajności w swoim przedziale cenowym i znacznie poza nim. Wśród głównych cech można wymienić m.in. całkowicie nowe 12-calowe przetworniki o dużym skoku membrany, wzmacniacz Sledge STA-325D z MOSFET, analogowy procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz, przeprojektowane obudowy oraz innowacyjną aplikację do sterowania subwooferem SVS zapewniającą zaawansowane możliwości strojenia, sterowania i nie tylko.

26 lutego 2021 - Youngstown, OH – SVS, wiodący producent wysokowydajnych głośników, subwooferów i akcesoriów audio, z dumą przedstawia nowe subwoofery z serii 1000 Pro. W każdy z modeli wykorzystano zupełnie nowy 12-calowy przetwornik SVS o dużym skoku membrany i potężny wzmacniacz Sledge STA-325D (325 W RMS, moc szczytowa 820+ W, tranzystory MOSFET), bez wysiłku wypełnią pokój pulsującym, wolnym od zniekształceń basem. Ogromną moc wzmacniacza wykorzystuje analogowy procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz, który zapewnia precyzyjne, nieskazitelne niskie częstotliwości na odpowiednich poziomach.

 

Standardem w obu modelach jest dostępna na smartfony aplikacja SVS pozwalająca na sterowanie subwooferem, jest to najłatwiejszy sposób sterowania i strojenia subwoofera z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Wyposażone w zaawansowaną technologię znaną już z flagowych modeli 16-Ultra i funkcje dostępne tylko od SVS, subwoofery z serii 1000 Pro stanowią ogromny krok naprzód w stosunku do oryginalnej serii 1000 i na nowo definiują wydajność subwoofera dla fanów muzyki i kina domowego w tym przedziale cenowym i nie tylko.

 

Seria składa się z SB-1000 Pro (zamknięta obudowa) i PB-1000 Pro (obudowa bass-reflex). W każdym z subwooferów serii udoskonalono przetwornik, wzmacniacz i obudowę oraz wprowadzono zmiany mające poprawić ogólne doświadczenie użytkownika, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Rezultatem jest wstrząsająca moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości poniżej progu słyszalności przy jednoczesnym zachowaniu szybkości transjentów i precyzji, które ożywiają muzykę i filmy z przekonującym realizmem.

 

Serię 1000 Pro zasila potężny i wyrafinowany wzmacniacz DSP STA-325D, który łączy w sobie wydajność wzmacniacza klasy D z możliwością przenoszenia kolosalnych ilości prądu przez tranzystory MOSFET. Imponująca moc 325 W RMS i 820+ W mocy szczytowej, znikomo niskie zniekształcenia i unikalna konstrukcja uwalnia niemal nieograniczoną moc, przy jednoczesnej precyzyjni kontroli przetwornika - Seria 1000 Pro bez wysiłku zapewni referencyjny dźwięk przy jednoczesnym zachowaniu precyzji charakterystyki częstotliwościowej.

 

Ogromną moc wzmacniacza Sledge wykorzystuje procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz z 56-bitowym filtrowaniem, jest to najbardziej wyrafinowany procesor DSP zastosowany w domowym subwooferze. Jego moc obliczeniowa zapewnia nieskazitelne brzmienie dzięki zaawansowanemu dostrojeniu do pomieszczenia, optymalizacji pasma przenoszenia, ustawieniom parametrów DSP itp., a wszystko to w przełomowej cenie.

 

Przetworniki subwooferów SVS 1000 Pro mają całkowicie nową konstrukcje i zostały stworzone z myślą o dużej wydajności, jak również finezji i precyzji. Opatentowana konstrukcja SVS z podwójnym silnikiem z magnesami ferrytowymi z paraboliczną membraną o ekstremalnym skoku zapewniają wypełniające całe pomieszczenie SPL. Lekki i sztywny aluminiowy wentylowany stożek z osłoną z włókna kompozytowego pozwala poruszyć ogromne ilości powietrza, by wytworzyć energię dźwiękową z zachowaniem kontroli i dokładności nawet przy najbardziej intensywnym poziomie odsłuchu.

 

Znana z flagowych modeli subwooferów SVS 16-ultra aplikacja SVS na urządzenia Apple, Android i Amazon, pozwala na wygodne sterowanie i zmianę ustawień użytkownika. Aplikacja SVS to najwygodniejszy sposób kontrolowania głośności, uzyskiwania dostępu do wielu funkcji DSP i ustawień użytkownika do szybkiego dostrojenia dla muzyki, filmów, gier i innych. Można dostosować m.in. częstotliwości zwrotnicy, trójzakresowy korektor parametryczny, polaryzację i wzmocnienie nie ruszając się z fotela.

 

Aplikacja SVS umożliwia również zaawansowane dostosowywanie ustawień do potrzeb użytkownika - można nadać nazwę dla subwoofera w celu łatwego przełączania ustawień, wybrać tryb gotowości subwoofera i przywrócić ustawienia fabryczne. Bluetooth umożliwia pełną kontrolę, nawet gdy subwoofer jest poza zasięgiem wzroku, a dwukierunkowy przekaz informacji pozwala na regulację w czasie rzeczywistym zarówno poprzez tylny panel subwoofera, jak i aplikację.

 

Subwoofery zdolne do tak ekstremalnych poziomów wydajności wymagają równie potężnych obudów, dlatego w serii 1000 Pro wykorzystano wyjątkową grubą płytę czołową z MDF i sztywną wewnętrzną ramę dla wsparcia przetwornika i zapewnienia akustycznie obojętnego środowiska. Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna eliminuje wszelkie zabarwienia lub rezonans w obudowie, nawet przy odtwarzaniu najgłębszych niskich częstotliwości przy dużej głośności.

 

 

„Zaskoczyliśmy wszystkich udoskonaleniami, jakie zapewniła seria 2000 Pro, która zastąpiła nasze najpopularniejsze subwoofery” - powiedział Gary Yacoubian, Prezes i Partner Zarządzający SVS. „Wraz z serią 1000 Pro poprzeczka została ustawiona jeszcze wyżej i nie mam wątpliwości, że fani audio będą zachwyceni tym, co oferują te subwoofery. Nasi inżynierowie zastosowali najbardziej zaawansowaną technologię wzmacniacza znaną z naszych flagowych subwooferów, jednocześnie udoskonalając przetworniki, obudowy i użytkowanie za pomocą naszej aplikacji SVS na smartfony. W porównaniu do swoich poprzedników i konkurencji, seria 1000 Pro to milowy krok naprzód”.

 

 

Subwoofery SVS 1000 Pro Series oferują referencyjną technologię subwooferów znaną z flagowych serii 16-Ultra, serii 4000, 3000 i 2000 Pro, które otrzymały niemal każdą nagrodę branżową odpowiednio w latach 2017-2020, w tym nagrodę CES Innovations Award for High Performance Audio i cztery lata z rzędu nagrodę EISA dla najlepszego subwoofera kina domowego.  

 

Yacoubian dodał: „W czasach, gdy rozrywka domowa jest ważniejsza niż kiedykolwiek, subwoofery SVS z serii 1000 Pro sprawiają, że światowej klasy dźwięk jest bardziej przystępny dla audiofilów, fanów maratonów filmowych, fanów basów, kina domowego i dla każdego, kto kocha pochłaniający dźwięk”.

 

W skład serii subwooferów SVS 1000 Pro wchodzą modele:

 

SB-1000 Pro: Subwoofer z zamkniętą obudową
Imponujące rozciągnięcie niskich częstotliwości ąż do 20Hz i ogromna moc w połączeniu z niezwykłą muzykalnością, zachwyci zarówno miłośników kina domowego, jak i audiofilów. Referencyjna wydajność subwoofera jeszcze nigdy nie była dostępna w takiej cenie i rozmiarze.

  • Pasmo przenoszenia:
    • 20Hz to 270Hz +/-3 dB

 

 

PB-1000 Pro: Subwoofer z bass refex
Wstrząsająca moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości poniżej możliwości ludzkiego słuchu, gdzie jest już tylko wyczuwalne. Zapierające dech w piersiach, lecz niezwykle precyzyjne pasmo przenoszenia. Podwójne porty maksymalizują przepływ powietrza i ruch przetwornika, eliminując turbulencje.

 

  • Pasmo przenoszenia:
    • 17Hz to 260Hz +/-3dB (tryb standardowy)
    • 19Hz to 260Hz +/-3dB (tryb zamknięty)

 


SB-1000 Pro: Premium Black Ash – 2599 PLN, Piano Gloss Black/Piano Gloss White – 3199 PLN

PB-1000 Pro: Premium Black Ash – 3199 PLN

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl