Produkt dnia
Tannoy Platinum F6 orzech
Tannoy Platinum F6 orzech
4 498,00 zł 2 999,00 zł
para
Onkyo TX-L20 + Jamo C-97II zestaw stereo
Onkyo TX-L20 + Jamo C-97II zestaw stereo
5 799,00 zł
zestaw
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Tannoy Platinum już w naszej ofercie.

 

Tannoy Platinum F6 i B6 – nowoczesne i stylowe kolumny głośnikowe

Brytyjska firma Tannoy wprowadziła do swojej oferty nową serię kolumn głośnikowych „Platinum”, w której skład wchodzą dwa modele: podstawkowy B6 i podłogowy F6.  

W obu konstrukcjach zastosowano nowatorskie rozwiązania techniczne i designerskie, stawiające produkty wchodzące w skład serii „Platinum” wśród najlepszych światowych konstrukcji w tym przedziale cenowym.

Kolumny „Platinum” oferują wyjątkową wydajność i niesamowitą jakość. Model podłogowy F6 doskonale sprawdzi się w większych i średnich pomieszczeniach, natomiast mniejszy podstawkowy B6 z łatwością nagłośni pokoje średnie i mniejsze. Oba produkty są efektowne wizualnie, doskonale proporcjonalne i charakteryzują się reprodukcją dźwięku z bardzo niskim poziomem zniekształceń. Kolumny pozwalają grać bardzo głośno bez utraty detali i przy zachowaniu prawidłowej artykulacji dźwięków. Przetworniki wytrzymują mocne skoki dynamiczne, które chwilowo mogą sięgać aż 300W w przypadku F6 lub 160W w przypadku B6. Dzięki analizie komputerowej i perfekcyjnym dopracowaniu każdego szczegółu konstrukcji, osiągi obu modeli zapewniają najlepsze brzmienie w swojej klasie.

Podzespoły najwyższej jakości

 

W obu konstrukcjach zastosowano świeżo zaprojektowany głośnik wysokotonowy wyposażony w calową miękką kopułką jedwabną zasilaną drogim magnesem neodymowy. Przetwornik został opracowany z myślą o zminimalizowaniu  tolerancji wykonania spotykanej w znacznie droższych konstrukcjach. Dzięki ekstremalnie precyzyjnej budowie uzyskano bardzo swobodną, szeroką, wręcz imponująca reprodukcję góry, przy równoczesnym zachowaniu neutralności i przestrzenności brzmienia. Kopułkę umieszczono w niewielkim aluminiowym stożku poprawiającym propagację fali dźwiękowej i mającym niewątpliwe walory estetyczne. 

 

W modelu F6 wysokotonową kopułkę umieszczono między dwoma 6.5-calowymi głośnikami nisko-średniotonowymi. To sprawia, że sumaryczne rozproszenie generowanego dźwięku jest znacznie płynniejsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę krytyczny obszar w okolicy podziału częstotliwości w zwrotnicy. Pomaga

to w wyeliminowaniu problemów powstających w wyniku przechodzenia odtwarzanych częstotliwości między głośnikami lub równoczesnego odtwarzania ich przez wszystkie przetworniki. Dzięki takiej konfiguracji, można powiedzieć, że kolumny głośnikowe grają jako punktowe źródło dźwięku.

 

W modelu B6 głośnik wysokotonowy umieszczono nad specjalnie skonstruowanym głośnikiem nisko-średniotonowym z membraną wykonaną z mieszanki celulozy i materiału kompozytowego. Jest ona bardzo sztywna, zapewnia  niezrównaną artykulację i nieskazitelną wydajność. Obudowa ma stylizowany bass-reflex na tylnej ściance, gumowe nóżki i solidne pojedyncze gniazdo głośnikowe. 

 

 

Wyrafinowana estetyka

Kolumny Platinum są dwukolorowe, posiadają delikatne nowoczesne linie i lekko zaokrąglone boczne ścianki. Podział kolorów zaznaczony jest subtelną wstawką ze szczotkowanego aluminium, na której umieszczono logo firmy.

 

Obudowy wykonane są z płyt MDF o grubości 19mm, posiadają liczne wewnętrzne wzmocnienia i charakteryzują się wysokiej jakości wykończeniem. Gładko wyprofilowane głośniki mogą być schowane pod grillem zapinanym na kolumnach na zamek błyskawiczny. Osłony poprawiające dyspersję i zapewniają dokładne odtwarzanie tonów średnich.    

 

Szeroki wybór kolorów pozwala wtopić się im w szeroką gamę dowolnie wykończonych pomieszczeń.

 

 

 

Właściwości kolumn głośnikowych serii PLATINUM

 

 • Model F6 – nowoczesna i stylowa dwudrożna podłogowa kolumna głośnikowa – do stosowania w średnich i dużych pokojach.
 • Dwa głośniki nisko-średniotonowe o średnicy 6.5” zapewaniające doskonałe właściwości brzmieniowe i wyjątkową dynamikę. 

 

 • Model B6 – nowoczesna i stylowa dwudrożna podstawkowa kolumna głośnikowa – do stosowania w małych i średnich pomieszczeniach.
 • Głośnik nisko-średniotonowy o średnicy 6.5” zapewniający doskonałe właściwości brzmieniowe i wyjątkową dynamikę.
 • Głośniki wysokotonowe – powlekana kopułka jedwabna o średnicy 1” zapewniająca detaliczne odtwarzanie wokalu i instrumentów.
 • Głośniki nisko-średniotonowym – bardzo sztywna membrana o średnicy 6.5” z mieszanki celulozy i materiału kompozytowego, zapewnia  niezrównaną artykulację i nieskazitelną wydajność.
 • Magnesy neodymowe zapewniają ekstremalnie silne pole magnetyczne, co wspiera autentyczność reprodukcji.
 • Specjalnie dla serii Platinum zaprojektowana zwrotnica, której wysoka jakość rozszerza w kierunku doskonałości standardy Tannoy’a. 
 • Bass reflex na tylnej ściance zapewniający reprodukcję bogatych i głębokich basów.
 • Sztywna obudowa znacznie redukuje wibracje ścianek, zapewniając optymalny dźwięk.
 • Ścianka przednia bez widocznych śrub, z maskownicą zapinaną na suwak
 • Gumowe nóżki minimalizują rezonans obudowy a tym samym podbarwianie dźwięku.
 • Eleganckie wielokolorowe wykończenie idealnie nadaje się do nawet najbardziej wyszukanych warunków
 • Dźwięk dynamiczny, szczegółowy, pozbawiony kompresji tchnie nowe życie w twoją ukochaną muzykę, zapewniając bogate dźwiękowe doznania.
 • Zaprojektowany i opracowany technicznie w Wielkiej Brytanii.
 • Tannoy – 90 lat brytyjskiego dziedzictwa i innowacji

 

 

Dane techniczne

Podstawkowa B6

Podłogowa F6

Rekomendowana moc współpracującego wzmacniacza (W RMS)

80

150

Moc ciągła (W RMS)

40

75

Moc maksymalna (W)

80

150

Moc szczytowa (W)

160

300

Czułość (dB, +/-3dB @ 1W, 1m)

86

88

Impedancja nominalna (Ω)

8 (± 1.6 Ω)

8 (± 1.6 Ω)

Pasmo przenoszenia (-10dB)

60 Hz - 20 kHz

40 Hz - 20 kHz

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl